“24 часа” с идея към Иван и Андрей за портрети в бъдеще време на градовете и кауза “Оставам!”

12.06.2023 15:59 Христо Николов
Издателят на "24 часа" Венелина Гочева, шефът на БТА Кирил Вълчев (вляво от нея), Андрей Арнаудов, Антон Хекимян от БТВ, шефът на БНР Младен Митев, Николай Дойнов от Нова телевизия по време на медийния панел на конференцията "Демографията няма цена".

Ако днес си на 15 и живееш в Бургас, трябва да бъдеш информиран след 5 или 10 години какво ще се случи в твоя регион, от какви професии тогава ще има нужда, за да се ориентираш към университет и добро образование, но и да имаш мотив да се върнеш в своето родно място.

Според издателя на “24 часа” Венелина Гочева това не е лесен, но може да се окаже ефективен начин, по който да задържим младите българи тук.
Гочева предложи на тв продуцентите Иван Христов и Андрей Арнаудов от „Движение за национална кауза“ (ДНК) нова кауза в битката им за решаване на демографския проблем у над. Заедно с общините да се направят портрети в бъдеще време на всеки регион - какви предприятия ще се изграждат, какви инфраструктурни проекти се предвиждат, от колко лекари, учители, инжeнери, икономисти ще има нужда през една 2033 година.

Гочева даде пример с Бургас, тъй като на конференцията „Демографията няма цена“, която бе организирана днес от ДНК заедно с платформата Bulgaria wants you и Economic.bg, присъства и кметът на един от най-добрите градове за живеене - Димитър Николов.

В панела, в който участваха още БТА, трите национални телевизии и БНР Венелина Гочева обясни успеха на медийната платформа около “24 часа” освен с нормалността и достоверността, и с каузите, зад които застават журналистите. За 32 години те са дали старт и реализирали повече от 220 обществени инициативи и дебати по важни теми, които достигат до милиони българи в цял свят. Като най-голям издател на печатни медии в България и водеща онлайн група, каузите на ”24 часа” са от образование през здравеопазване и икономика, до “осветяване” на обикновени българи, които правят необикновени неща.

Гочева припомни 25-годишната история на проекта “Достойните българи” и истории от последната година на различни поколения, мотивирани да правят добро. Учениците от родопско градче, които обикалят с бус селцата в планината, за да мерят кръвното на самотни възрастни и чрез телефоните да ги свързват наживо с личните лекари и жената, въстанала срещу неразбирането на съграждани, дарявайки органите на починалите син и внук, за да даде надежда за живот на непознати хора.

„Фактът, че “Достойните българи” обединява всички големи медии и репортажите за тези истории, са сред първите телевизионни новини в емисиите, ме прави щастлива, че успяхме да променим тренда с лошите новини“, каза Гочева.

Издателят на “24 часа” предложи форматът от конференцията да се събере само по медийни теми и сблъсъци, защото в България браншът е разединен.

Други от От страната и света

Моловете: Увеличаваме охраната и слагаме паник бутони

Търговските центрове са обществени места със свободен достъп, а скорошните случаи на агресия и вандализъм са инциденти, които, за съжаление, се случват и на други обществени места

В Казанлък осъдиха крадци на камери за видеонаблюдение

Районният съд в Казанлък осъди Н. К., на 22 години, и Д. М., на 32 години, за кражба на видеокамери от автосервиз, съобщават от съда. На подсъдимия Н. К

Кристиян Шкварек: Въпросът е Радев кого ще измъчи - конституцията или депутатите

Казусът е да се измъчи ли конституцията или народните представители. Дали президентът да измъчи конституцията или да измъчих тях да си свършат работата

"Ангели на пътя" пред НС: Още колко деца ще загинат преди депутатите да заработят?

Сдружението "Ангели на пътя" отново протестират пред Народното събрание с желанието да разговарят с депутатите.  "Отново сме тук днес, както бяхме на 1-ви септември 2023 г

Условията в планините не са подходящи за туризъм

Условията не са много подходящи за туризъм, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). Температурите са отрицателни на височина над 2500 метра

>