"Ботев" (Пд) и АПОЕЛ завършиха 0:0 и оставиха всичко да се реши в реванша (Снимки)

20.07.2022 21:51
Дилан Мертенс (с №6) води борба във въздуха със защитник на гостите пред погледа на съотборника си Реда Рабей. Снимки РУМЯНА ТОНЕВА
Битката се водеше за всеки метър по терана.
Мохамед Брахими от "Ботев" атакува вратата на противника.
"Жълто-черните" фенове подкрепяха бурно своите любимци.

Собственикът на "канарчетата" Антон Зингаревич подкрепи отбора от трибуните

"Ботев" (Пловдив) завърши 0:0 с кипърския АПОЕЛ в първия мач между двама тима от Лигата на конференциите, игран на стадион "Васил Левски" в София. Така канарчетата" запазиха шансовете си за реванша. Преди двубоя фенове на двата отбора си сбиха и 24 участници в сблъсъка бяха задържани. Собственикът на "Ботев" (Пловдив) Антон Зингаревич подкрепи своите футболисти от трибуните.

През първата част  гостите атакуваха по-често, но секунди преди почивката. Емануел Току излезе сам срещу Вид Белец, но от неудобна позиция изстрелът му беше отразен от вратаря на гостите.

Хиляди "жълто-черни" фенове подкрепиха своите любимци.

Феновете на "Ботев" (Пловдив) разпънаха огромен транспарант на трибуните в подкрепа на своите любимци.

В 4-ата минута Джеймс Ето‘о от домакините поиска дузпа, след като падна в наказателното поле на съперника след сблъсък с Хосе Креспо, но съдията Балаж Берке го отряза. Три минути по-късно Далсио от гостите стреля неточно от удобна позиция. В 24-ата минута вратарят на домакините Хидайет Ханкич отрази опасен удар на Кингсли Сарфо. Секунди преди почивката Емануел Току от "жълто-черните" рпопусна от чиста позиция.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме. В 52-ата минута Мохамед Брахими излезе на удобна позиция, но защитниците на съперника блокираха удара му. "Жълто-черните" продължиха да нападат повече, но не създадоха чисти голови положение пред вратата на противника. До края на мача  "канарчетата" имаха надмощие, но голове не паднаха.

"Ботев" (Пловдив): Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Джеймс Ето‘о (50-Антоан Бароан ) , Па Конате (82- Димитър Тонев)  , Реда Рабей ((82- Точукви Ннади)) , Емануел Току, Мохамед Брахими (70- Мартин Секулич), Николай Минков

АПОЕЛ: Вид Белец, Исам Чибек, Парис Поликарпу, Хосе Анхел Креспо, Димитрис Теодору, Лукас Соуза, Муртас Даушвили, Христос Уилър, Кингсли Сарфо 60- (Диумерси Ндонгала), Далсио, Антон Маглица (60- Мариос Илиа).

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив