Карагарен донесе победата на "Локо" (Пловдив) с 2:1 над "Пирин"

09.07.2022 20:28 24 часа Пловдив онлайн
Бирсент Карагарен (на преден план) донесе победата на "Локомотив" (Пловдив).

"Локомотив" (Пловдив) излъга  с 2:1 "Пирин" (Благоевград) в мач от първия кръг на новия футболен шампионат. Бирсент Карагарен бе с решаващ принос за успеха на своя отбор, дошъл след пълен обрат. Нападателят изработи изравнителния гол за "черно-белите" и отбеляза победното попадение.

Гостите поведоха още 9-ата минута. Юлиян Попев изведе Станислав Костов на удобна позиция и той откри резултата. Стигна се до спорна ситуация, след като страничният съдия вдигна флага за засада на нападателя на "орлетата". Главният арбитър Драгомир Драганов разгледа ситуацията със системата ВАР, прецени, че футболистът на благоевградчани е бил покрит от двама защитници на "черно-белите", и призна гола. Три минути преди почивката Бирсент Карагарен преодоля четирима защитници на съперника, подаде на Преслав Боруков, който изравни за 1:1

Локомотивци заиграха по-активно след почивката. В 61-ата минута Петър Витанов подаде на Карагарен, който с майсторско изпълнения фиксира крайното 2:1 за своя тим. Това бе първата победа на "Локомотив" (Пловдив) в официален мач оп ръководството на старши треньора Александър Томаш.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив