"Ботев" (Пловдив) отказа с 2:0 "ЦСКА-София" от титлата пред погледа на Зингаревич (снимки)

20.03.2022 17:06 Румен Златански
Тодор Неделев вкара втория гол във вратата на ЦСКА- София. Снимка: "Ботев" /Пловдив/
Антон Зингаревич награди преди мача ветераните от шампионския отбор на "Ботев" Георги Разложки и Иван Занев.
Защитникът на "Ботев" (Пловдив) Виктор Генев се бори за топката з футболист на "ЦСКА-София".

"Ботев" (Пловдив) победи с 2:0 "ЦСКА - София" на стадиона кв. "Коматево" от 24-ия кръг на efbet Лига. Собственикът на "канарчетата" Антон Зингаривеч, който преди два дни навърши 40 г., изгледа срещата от трибуните. С тази загуби "червените" се простиха с надеждата за шампионската титла.

В 24-ата минута Самуел Супрайен вкара първия гол, като засече с глава центриране от корнер на Тодор Неделев. Малко по-късно звездата на "Ботев" удвои резултата, а феновете на жълто-черните изпаднаха в еуфория.

Футболистите на "Ботев" притиснаха защитата на червените в 12-тата минута. Християн Петров и Мазику се сблъскаха на 25 метра от вратата и поднесоха на Неделев. Халфът мигновено прати топката във вратата на червените.

Наложи се реферът Давидов да гледа ВАР, за да реши дали да даде дузпа за нарушение на Самуел Супрайен, но отсъди ъглов удар в 39-тата минута.

Играчите на "ЦСКА-София" натиснаха след почивката, но Жорди Кайседо и Маурисио Гарсес стреляха неточно.

В 72-ата минута "червената" защита допусна още една груба грешка, която позволи на Па Конате да центрира отляво и сантиметри не достигнаха на Антоан Бароан да засече топката с глава в опразнената врата от Бусато.

Преди мача Антон Зингаревич награди двама от ветераните на "Ботев", играли в шампионския отбор - Георги Разложки и Иван Занев.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение