С 11 от 11 шампионът "Хебър" ще зимува на върха в класирането

20.12.2021 13:23
Снимка: НВЛ

Действащите шампиони от Хебър Пазарджик останаха непобедени след изиграването на 11-ти кръг от Ефбет Супер Волей и с 11 победи от 11 мача (33т.) оглавяват временното класиране в мъжкия елит. На втора позиция е oтборът Пирин Разлог, който през първия полусезон записа 10 победи и една загуба (именно от Хебър). Трети ще зимуват Нефтохимик 2010.

Монтана Волей 1 - 3 Хебър Пазарджик (22-25, 21-25, 26-24, 15-25)

В последния мач от 11-ти кръг, Хебър се изправи срещу Монтана Волей. Състезателите на Maртин Бланко Коста успяха да се наложат с 3-1 гейма.

Домакините от Монтана Волей стартираха по-силно в двубоя, повеждайки с 16-10 в първия гейм. Три аса и два блока се оказаха решаващи за монтанчани в тези моменти. Атаката на пазарджиклии обаче заработи и те изравниха при 22-22. Тодор Алексиев (две атаки и един блок) и Якопо Масари (един ас) се превърнаха герои за своя тим в тези моменти. Оспорван беше и вторият гейм, в който гостите стартираха по-добре. Състезателите на Даниел Пеев обаче притиснаха съперниците при 10-11 след четири успешни блока. Преследването в резултата продължи до края, но волейболистите на Хебър се оказаха по-добри в решаващите моменти.

Това обаче не спря вдъхновените домакини, които измъкнаха третия гейм след оспорвана битка, и върнаха обратно интригата в двубоя. Мотивирани да завършат първия полусезон с победа, Хебър взе напълно нещата в свои ръце в четвъртия гейм и напълно доминирайки, се поздрави с крайната победа.

Статистически, двата тима показаха изключително равностойна игра в различните компоненти - Монтана завърши с 49 успешни атаки, а Хебър с 48. И двата отбора отбелязаха по осем блока всеки, а на сервис гостите завършиха с 8 аса, докато състезателите на Даниел Пеев с 7. Решаващи за победата се оказаха повечето грешки, допуснати от монтанчани - 35 на 20.

Радослав Попов и Жулиен Георгиев от Монтана Волей записаха по 17т. всеки. За победителите най-резултатен стана Брадли Гънтър с 15 точки, а 13 добави Якопо Масари, който беше отличен и с наградата за най-полезен играч.

Други от От страната и света

Митничари задържаха 5000 кутии контрабандни цигари в турски камион на "Капитан Андреево"

Митническите служители на граничния пункт "Капитан Андреево" откриха и задържаха 100 000 къса (5000 кутии) контрабандни цигари при проверка на товарен автомобил, влизащ в страната от Турция

Бившата шефка на Агенция "Митници" Петя Банкова излезе на свобода

Бившата шефка на Агенция "Митници" Петя Банкова напусна следствения арест. Тя излезе на свобода след решението на Софийския градски съд, но отказа какъвто и да било коментар пред медии

Община Русе започна обновяване на алеите в Парка на младежта (Снимки)

Започна изпълнението на текущ ремонт на алеите в Парка на младежта, като част от стратегията на Община Русе за подобряване на инфраструктурата и осигуряване на по-комфортни условия за разходка и

Цветелина Пенкова e преизбрана за вицепрезидент на Групата за подкрепа на ядрената енергетика в ЕП

Евродепутатът Цветелина Пенкова постигна поредна победа в новия мандат на Европейския парламент. Тя активно помогна отново да бъде създадена Група за подкрепа на ядрената енергетика и определи