“Хебър” посвети на болния си треньор влизането в Шампионската лига

11.11.2021 18:59
Тодор Алексиев опитва да надхитри блокадата на “Олимпиакос” в мача, който “Хебър” спечели и се класира в групите на Шампионската лига. СНИМКА: CEV

Волейболният проект на “Хебър” от раз осъществи и третата си голяма цел.

Българският първенец при мъжете се пребори за влизане в групите на Шампионската лига.

Това стана след победа с 3:1 над гръцкия гранд “Олимпиакос”, и то насред Пирея, в реванша от III квалификационен кръг. Миналата седмица в Пазарджик нашият тим спечели със същия резултат първата част от битката.

Останалите 3 отбора в групата са “Ястжембски” (Пол), “Фридрихсхафен” (Гер) и “Рьозеларе” (Бел).

Третият голям успех на “Хебър” дойде, след като бе спечелена първо купата на България, а след това и шампионската титла и суперкупата.

Отборът посвети влизането в групите на болния си треньор Камило Плачи. Успехът се превърна в чудесен подарък за 65-ия рожден ден на италианския специалист в четвъртък.

Вместо Плачи и в Пирея “Хебър” бе воден от помощника му Мартин Бланко.

В Пирея гостите трябваше да спечелят 2 гейма, за да продължат напред. “Хебър” загуби първата част, но взе следващите 2, за да триумфира.

“За мен и “Хебър” беше изключително важно да стигнем до групите на Шампионската лига. Беше трудно да спечелим всеки един от геймовете, стартирахме тежко в реванша с “Олимпиакос”. След това обаче подобрихме представянето си и мисля, че успяхме да се справим много добре, въпреки че не е лесно да се играе пред публиката в Гърция”, заяви италианският посрещач на “Хебър” Якопо Масари, който отново игра много силно и записа 11 т. в Пирея. Тодор Алексиев бе най-резултатен с 2 т. повече.

За последно български отбор игра в групите на Шампионската лига преди 5 г. Това бе “Марек”, в чийто състав беше настоящият разпределител на “Хебър” Георги Георгиев.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив