Привикват и ловната дружинка на Раковски в Икономическа полиция за изборите (снимки)
Хора с вересии в магазините на община Брезово също ще бъдат разпитвани
100 души от ловната дружинка на Раковски са извикани в Икономическа полиция в Пловдив утре, съобщиха от областната организация на ГЕРБ. Те ще бъдат разпитвани предлагани ли им са подкупи за кого да гласуват. Първите 30 души вече са получили призовки.
Привикването е заради срещата на кандидат-депутата Младен Шишков с хора от дружинката миналата събота. "Най-куриозното е, че на нея присъстваха хора с различни убеждения и професии. Но още по-абсурдно е, че на срещата имаше не повече от 20-30 ловджии, а сега викат всички 100 души, които са членове на дружинката", обясни пред "24 часа" Шишков.
Той припомни, че вчера 35 служители на общинското предприятие "Благоустройство и комунално стопанство" в Раковски получиха от МВР предупреждения да не извършват изборни нарушения.
Последва издирването на сина на областния лидер на ГЕРБ Георги Мараджиев - Рангел, а днес беше направен опит за обиск в магазина на бившия общински съветник Тодор Гьошев в Ново село. Полицаите бяха спрени с жива верига.
От ГЕРБ определиха като поредната жертва на полицейския тормоз в област Пловдив кмета на община Съединение Атанас Балкански и по-точно съпругата му Елена, която е собственик на два хранителни магазина. Тази сутрин, докато течеше акция по претърсване на магазин в Ново село, община Стамболийски, няколко коли с цивилни и униформени, заедно с представители на РЗИ, са нахлули и в двата магазина на Балканска и са претърсили щателно помещенията. Търсели са списъци и големи суми пари. Персоналът и на двата търговски обекта е накаран да подпише протоколи, че няма да правят агитация за изборите на 14 ноември. Хората са уплашени и много притеснени.
Посещения на полицаи по магазини е имало днес и в някои села в община Брезово, допълват от ГЕРБ. "Привикват ги, за да ги разпитват защо вземат на вересии от магазините", алармира Нели Димова. Според нея хората са изумени. Ставало въпрос за с. Върбен.
"Тетрадки с вересии по хранителните магазини на селата има от много години. Просто хората нямат пари и вземат стоки с отложено плащане, като ги записват, а след като получат заплатите си, се издължават. И после пак отначало", обясниха смаяни магазинери.